Zwrot towaru
Polityka zwrotu towaru w ciągu 14 dni na wszystko na części zamienne
14 days

Masz prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni po jego otrzymaniu Części zapasowe

Więcej

Płatność

Następne formy płatności są dostępne w naszym sklepie online części do samochodów

 • Kupuj części samochodowe i opłacaj za pomocą karty kredytowe – MasterCard, Visa, American Express
 • Kupuj autoczęści od razu online za pomocą Trustly e-płatności – Trustly e-płatności
 • Paypal sprawia kupowanie autoczęści szybciej – PayPal
 • Spłacaj części samochodowe za pomocą płatności Przelewy24 – Przelewy24 - Przelewy bankowe

Więcej

Wysyłka

Po złożeniu zamówienia w naszym sklepie autoczęści, możesz wybrać kuriera:

DHL, GLS & UPS dostarczą Twoje auto części zamienne do Twojego domu albo do pracy
Dostawa gratis przy zamówieniu od 380 zł

Więcej

Polska
 • euautoteile.de w Niemczech Deutschland
 • euautoteile.at w Austria Österreich
 • euautoteile.ch w Szwajcarii Schweiz
 • euautopieces.fr we Francji France
 • euautopezzi.it we Włoszech Italia
 • euautorecambios.es w Hiszpania España
 • euautopiese.ro w Rumunii România
 • euautoonderdelen.nl w Holandii Nederland
 • euantallaktika.gr w Grecji Ελλάδα
 • euautopecas.pt w Portugalii Portugal
 • euautoonderdelen.be w Belgii België
 • euautodily.cz w Czechach Česká republika
 • eualkatresz.hu na Węgrzech Magyarország
 • eurobildelar.se w Szwecji Sverige
 • euavtochasti.bg w Bułgarii България
 • euautodele.dk w Danii Danmark
 • euvaraosat.fi w Finlandii Suomi
 • euspares.co.uk w zjednoczone Królestwo United Kingdom
 • euavtodeli.si w Słowenia Slovenija
 • euroautodiely.sk w Słowacja Slovensko
 • euautoosad.ee w Estonia Eesti
 • euautodalys.lt w Litwa Lietuva
 • euautodalas.lv w Łotwa Latvija
 • euautodeler.co.no w Norwegii Norge
0,00 zł #
Zarejestruj się
Zaloguj się

Wpisz adres e-mail i hasło

Zapomniałeś hasła?

Nie masz jeszcze konta na EUautoczesci.pl? Zarejestruj się w krócej niż 1,5 minuty

0,00 zł #
EUautoczesci.pl - Obsługa Klienta
Więcej niż 1 000 000 części samochodowe Ponad części
samochodowe
×
×

Ogólne warunki dotyczące zamówień

Konsumentem jest każda strona fizyczna, która staje się stroną transakcji dla celów nie związanych z jej działalnością gospodarczą lub samodzielną działalnością zawodową.


Poniższe ogólne warunki mają zastosowanie do wszystkich zamówień odbywających się za pośrednictwem sklepu internetowego www.EUautoczesci.pl. Klikając na przycisk "Kup" następujące terminy dotyczące sprzedaży, dostawy, płatności i Wemax Group GmbH & Co.KG ("nas") są przestrzegane i mogą być zastosowane w następującym stosunku umowy między nami a klientem ("Tobą").

1. Realizacja zamówienia

Produkty prezentowane w sklepie internetowym nie są prawnie wiążące ale uważane za katalog online. Klikając na przycisk "kup teraz" robisz zamówienie na towary znajdujące się w koszyku. Potwierdzenie zamówienia jest przetwarzane natychmiast po tym jak towar zostaje wysłany i nie może być traktowane jako główna podstawa do przyjęcia umowy zakupu. Twoje zamówienie zostanie zaakceptowane przez naszą firmę po otrzymaniu potwierdzenia pocztą elektroniczną lub bezpośrednio po wysyłce wszystkich zamówionych przedmiotów w ciągu dwóch lub więcej dni. Twoje zamówienia zostaną zapisane po zawarciu umowy. W przypadku utraty dokumentów zamówienia prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, a my wyślemy Ci kopię twoich danych zamówienia.

2. Anulowanie zamówienia

Konsumenci (§ 13 BGB, niemiecki kodeks cywilny) mają w odniesieniu do zakupów online ustawowe prawo odstąpienia od umowy zakupu zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Prawo odstąpienia od umowy dla konsumentów.

Masz prawo odstąpić od tej umowy w ciągu czternastu dni bez podawania przyczyn. Termin odstąpienia od umowy wynosi czternaście dni od dnia, w którym Ty lub osoba trzecia wskazana przez Ciebie, która nie jest przewoźnikiem, przejęła we władanie ostatni towar.

Aby skutecznie skorzystać z prawa odstąpienia od umowy musisz nas (Autodoc GmbH, Josef-Orlopp-Strasse 55, 10365 Berlin, Niemcy, numer faksu: +49 30 208 478 250, adres e-mail: [email protected]) poprzez wyraźne oświadczenie woli, poinformować (np. przez list wysłany pocztą, faksem lub e-mailem) o Twojej decyzji anulowania tej umowy. Możesz skorzystać z dołączonego wzoru formularza odwołania, który nie jest jednak nakazany.

W celu zachowania okresu odstąpienia od umowy wystarczy wysłać powiadomienie o skorzystaniu z prawa odstąpienia od umowy przed upływem okresu odstąpienia.

Skutki odstąpienia

Gdy odwołasz niniejszą umowę, jesteśmy zobowiązani wszystkie otrzymane od Ciebie płatności, w tym koszty dostawy (z wyjątkiem dodatkowych kosztów wynikających z wyboru innego sposobu dostawy niż najkorzystniejsza standardowa dostawa, którą oferujemy) spłacić niezwłocznie najpóźniej jednak w ciągu czternastu dni od daty otrzymania powiadomienia o odwołaniu niniejszej umowy. W przypadku tej spłaty korzystamy z tej samej formy płatności, którą użyto w pierwotnej transakcji, chyba że wyraźnie inaczej to z Tobą uzgodniliśmy. W żadnym wypadku nie zostaniesz obciążony dodatkowymi opłatami związanymi z tą spłatą.

W przypadku towarów, które można zwrócić normalną drogą pocztową, obowiązują następujące zasady:

Możemy odmówić spłaty do momentu otrzymania towaru z powrotem lub do momentu dostarczenia przez Ciebie dowodu wysłania towarów, w zależności od tego, które zdarzenie nastąpi wcześniej. Towar musisz wysłać nam niezwłocznie a każdym bądź razie nie później niż czternaście dni od daty, w której poinformujesz nas o anulowaniu niniejszej umowy na następujący adres: Autodoc GmbH (Retoure - Lager R) Rhinstraße 132, 12681 Berlin, Deutschland.

Termin jest zachowany, jeśli towar wyślesz przed upływem czternastu dni od w/w terminu.  Ponosisz bezpośrednie koszty zwrotu towarów.

W przypadku towarów, których nie można wysłać zwykłą drogą pocztową (na przykład niepasujące do paczki części zapasowe) obowiązują następujące zasady:

Za utratę wartości towaru odpowiadasz tylko wtedy, gdy ta utrata wynika z niewłaściwego obchodzenia się z towarem związanego zwłaszcza z potrzebnym zbadaniem charakteru, cech i funkcjonowania towaru.

- Koniec pouczenia o prawie do odwołania-

Wzór formularza odstąpienia od umowy

(Jeśli chcesz odstąpić od umowy, wypełnij ten formularz i odeślij go z powrotem.)

- do: Autodoc GmbH, Josef-Orlopp-Strasse 55, 10365 Berlin, Niemcy, Fax: +49 30 208 478 250, E-mail: [email protected]
- Ja / my (*) niniejszym odstępuję od umowy zawartej przeze mnie / nas (*) na zakup następujących towarów (*) / na świadczenie następujących usług (*)
- Zamówione w dniu (*) / otrzymane w dniu (*)
- nazwa konsumenta (-ów)
- adres konsumenta (ów)
- podpis konsumenta (wyłącznie w przypadku powiadomienia na papierze)
- data
________
(*) nieprawidłowe skreśl.

Wyjątki od prawa odstąpienia od umowy

Ustawa przewiduje wyjątki od prawa odstąpienia od umowy (§ 312g BGB, niemiecki kodeks cywilny), przy czym my powołujemy się wobec Ciebie na następujące regulacje prawne: prawo odstąpienia nie ma zastosowania do umów na dostawę towarów, które nie są prefabrykowane i przy których produkcji stosowano indywidualny wybór lub ustalenie dokonane przez konsumenta lub które są jasno dostosowane do osobistych potrzeb konsumenta.

Prawo do odwołania nie istnieje w razie dostawy towarów, jeżeli po ich dostarczeniu, z powodu ich właściwości, zostały one nierozłącznie zmieszane z innymi towarami.

Ponadto zwracamy uwagę, że zgodnie z. § 357 ustęp 7 Nr 1 BGB musisz nam zwrócić utratę wartości jaka wynikła z powodu sposobu obchodzenia się z towarami, który nie był potrzebny do podjęcia badania stanu, właściwości i funkcjonowania towarów.

W orzecznictwie postanowiono, że również montaż części samochodowych jest "niepotrzebny".

3. Koszt wysyłki towaru

Koszt wysyłki na terenie Polski

Koszt wysyłki na terenie Polski wynosi 29,00 zł przy wartości zamówienia do 380,00 zł.


Przy wartości zamówienia więcej niż 380,00 zł dostawa jest bezpłatna (z wyjątkiem wysyłki do innych krajów oraz wysyłki specyficznych (Towary wymieniane) i dużych towarów).


Gdy zamówienie opłaca się za pomocą takich metod płatności jak Karta kredytowa, PayPal, Płatności bezpośrednie (Trustly internetowe bankowe e-płatności), Przelewy24 nie będzie żadnych dodatkowych opłat.

Koszty wysyłki poza terenem Polski

Wskazane ceny dostawy towaru do określonych poniżej krajów są ważne niezależnie od wartości zamówienia i odpowiednio są zawsze opłacane.

29,00 zł dla Polska

Dodatkowe opłaty za dostawę towarów wielkogabarytowych

Do towarów wielkogabarytowych należą następne towary: akumulator/bateria akumulatorowa, kolektor wydechowy, tłumik, rury wydechowe (w tym sportowe), zbiornik paliwa, zderzak, próg, spoiler, hak holowniczy (zaczep), pokrywa komory silnika, maska, izolacja komory silnika.


Dostawy towarów wielkogabarytowych do Polski nie są przeprowadzane.


Wysyłka towarów wielkogabarytowych na terenie Niemiec:

- W momencie dostawy towarów takich jak kolektor, katalizator, tłumik (w tym sportowego) dodatkowa opłata za dostawę towarów o dużych gabarytach wynosi 23,57 zł;

- W momencie dostawy tych towarów jak akumulator/bateria akumulatorowa, prógu, skrzydła, zbiornika paliwa, blacharki lub wzmacniacza spojleru zderzaka dodatkowa opłata za dostawę towarów wielkogabarytowych wynosi 47,14 zł;

- W momencie dostawy tych towarów jak osłony przodu, haku holowniczego (zaczep), maski samochodowej i izolacji komory silnika dodatkowa opłata za nieporęczne dostawy towarów wynosi 70,70 zł.


Dodatkowa opłata za dostawę towarów wielkogabarytowych do innych krajów:
Austria: 127,03 zł
Belgia: 127,03 zł
Czechy: 98,75 zł
Dania: 174,16 zł
Francja: 174,16 zł
Holandia: 127,03 zł
Luksemburg: 127,03 zł
Szwajcaria: 127,03 zł
Szwecja: 221,30 zł
Słowacja: 145,88 zł
Włochy: 221,30 zł


Czas dostawy:

Słowo dostepny

Oznacza, że produkt jest dostępny w naszym magazynie. Produkty z danym statusem wysyłane są w ciągu 1-2 dni od otrzymania potwierdzenia zapłaty za zamówienie.

Słowo niedostepny

Oznacza, że produkt nie może zostać zamówiony; jest on niedostępny bądź zaprzestano jego produkcji. Możesz zamiast niego zamówić produkt podobny pochodzący od innego producenta.

Uwaga!

Dostawa towarów wielkogabarytowych do krajów nie wymienionych powyżej nie jest wykonywana. Dodatkowe opłaty za wysyłkę towarów wielkogabarytowych dodawane są do każdego produktu w zamówieniu.


Wszystkie powyższe ceny zawierają podatek 23%.

"Bezpieczne zamówienie":

Korzystając z dodatkowej opcji "Bezpieczne zamówienie", można rozszerzyć możliwości standardowego prawo odstąpienia. Za mały wniosek w wysokości 9,99 zł / zamówienia, oferujemy Państwu pełny zwrot kosztów i gratisową przesyłkę zwrotu,bez podania przyczyny, w ciągu pierwszych 100 dni. Ta opcja jest dostępna w ostatnim kroku przy zamawianiu — "Potwierdź" i ważna tylko w przypadku, gdy produkt jest w oryginalnym opakowaniu, nie jest uszkodzony i nie zamontowany. Należy pamiętać, że prawo do odstąpienia nie zastępuje opcję "Bezpieczne zamówienie" i nie odnosi się do niego.


ABY ZWRÓCIĆ PRODUKT za pomocą OPCJI „BEZPIECZNE ZAMÓWIENIE”, PROSIMY POSTĘPOWAĆ ZGODNIE Z NASTĘPUJĄCYMI KROKAMI:

- Prosimy o pozostawienie na swoim koncie osobistym na EUautoczesci.pl wniosku o zwrot produktu lub wcześniejsze skontaktowanie się z naszym działem obsługi klienta.

- Wyślij nam część zamienną w jej oryginalnym opakowaniu wraz z załączoną fakturą.

- Część zamienna powinna być nieużywana, nieuszkodzona oraz niemontowana.


Opcja Bezpieczne Zamawianie dotyczy wyłącznie jednego zwrotu produktu na jedno zamówienie.


W momencie, gdy otrzymamy od Ciebie zwracaną część zamienną, zostanie ona dokładnie sprawdzona. Jeśli część samochodowa spełnia wyżej wymienione wymagania, otrzymasz możliwość wymiany na inny produkt lub zwrócimy Ci pieniądze, w zależności od tego, co wolisz.


Zasady opcji Bezpieczne Zamawianie nie dotyczą produktów wielkogabarytowych, dawno wymienionych części oraz opon. Poza tym zasady opcji Bezpieczne Zamawianie nie obejmują produktów znajdujących się w Twoich innych zamówieniach, dla których dana opcja nie była aktywna.


Uwaga:

Bezpieczne Zamówienie nie dotyczy opon oraz towarów ponadgabarytowych.

4. Warunki zapłaty

Karta kredytowa:

Po wybraniu tej metody płatności, która wiąże się z użyciem karty kredytowej, naciskając przycisk "Kup", zostaniesz wysłany do bezpiecznej strony, gdzie musisz wpisać informacje dotyczące karty a następnie potwierdzić zakup. Karta zostanie obciążona zaraz po tym jak bank potwierdzi przelew.

PayPal:

Po wybraniu płatności za pośrednictwem serwisu PayPal i kliknięciu przycisku "Kup", udasz się do bezpiecznej strony, gdzie należy podać login i hasło do konta PayPal oraz potwierdzić płatność. Żadne dodatkowe opłaty nie zostaną naliczone za przelew.

Płatności bezpośrednie (Trustly internetowe bankowe e-płatności)

Przelewy24

5. Zastrzeżenie własności towaru

Własność w zgodzie z obowiązującym prawem - towary są naszą własnością do momentu pełnej zapłaty.

6. Gwarancja

Okres gwarancji wynosi 2 lata od momentu wysyłki towaru. Towary, które są uszkodzone w wyniku naturalnego zużycia bądź niewłaściwego użytkowania, nie podlegają gwarancji.


Gwarancja nie ma zastosowania, jeżeli istnieją wady lub szkody wynikające z niewłaściwego lub nieprawidłowego użycia / montażu, nieprzestrzegania instrukcji , niewłaściwego użytkowania. Towar nie podlega gwarancji w przypadku, jeśli zostaje przeprowadzona jakakolwiek naprawa przez osobę, która nie została przez nas do tego upoważniona i w rezultacie usterka pogorszyła się.


W przypadku ubezpieczenia masz prawo rościć o wyeliminowanie defektów lub dostawy towaru bez wad. W ramach dostarczenia towaru wolnego od wad, jest możliwość aby wymienić go na produkt wyższej jakości jeśli jest to możliwe.


Dalsze prawa, umożliwiające terminację kontraktu bądź obniżkę ceny są możliwe dopiero po terminie przedawnienia usunięcia usterki bądź po dwóch nieudanych próbach wyeliminowania wad. Jeśli istnieje specjalna gwarancja producenta, jest ona podana w opisie produktu.

7. Odpowiedzialność firmy

Legalna odpowiedzialność prawna rozciąga się na stosunku umowy między naszą firmą a klientem według obowiązujących przepisów prawa.

8. Przepisy dotyczące utylizacji/ recyklingu baterii

Nasza firma jest podłączona do globalnego systemu recyklingu. Na Państwa życzenie będziemy Was informować o najbliższym punkcie zbiórki publicznej (odbiór odpadów i centra recyklingu) najbliżej miejsca zamieszkania, w którym, zgodnie z procedurą pakowania, usuwanie odpadów odbywa na zewnątrz.


Baterie zawierające metale szlachetne nie są szkodliwe dla środowiska i mogą być poddane recyklingowi. Zużyte baterie należy utylizować oddzielnie. Zgodnie z obowiązującym prawem, firmy sprzedające baterie są zobowiązane przyjmować zużyte baterie. Konsumenci są z kolei zobowiązani przynieść zużyte baterie do odpowiedniego punktu zbiórki.


garbage

Baterie, które wymagają właściwej utylizacji są oznaczone specjalnym znakiem przekreślonego kosza. Oto symbole zanieczyszczeń, występujące bezpośrednio pod znakiem kosza:

- Pb - ołów, jeśli zawiera więcej niż 0,004 procent ołowiu;
- Cd - kadm, jeżeli zawiera więcej niż 0,002 procent kadmu;
- Hg - rtęć, jeśli zawiera więcej niż 0,0005 procent rtęci.


Można wysłać zakupione baterie z powrotem do właściwej utylizacji. Proszę wysłać opłaconą przesyłkę pod adres: Wemax Group GmbH & Co.KG, Französische Straße 12, 10117 Berlin.

Uwaga!

Urządzenia elektryczne i elektroniczne nie mogą być utylizowane wraz z odpadami konsumentów. Konsumenci mogą oddać swoje stare urządzenia elektryczne do odpowiednich punktów zbiórki (odbiór odpadów i centrów recyklingu).

9. Utylizowanie olei z silników spalinowych oraz skrzyń biegów

Zgodnie z ogólnymi wymogami prawnymi przyjmujemy oleje z silników spalinowych oraz skrzyń biegów oraz zużyte filtry oleju wynikające z wymiany tylko raz na adres siedziby poniżej. Płacimy tylko za utylizację, wszelkie opłaty za transport do naszego punktu są płacone przez klientów. Oprócz tego prosimy dowiedzieć się o możliwych w tym przypadku warunkach specjalnych w przesyłce pocztą zgodnie z ustawą o przewozie towarów niebezpiecznych.

Adres firmy:

Wemax Group GmbH & Co.KG
Französische Straße 12
10117 Berlin


Rejestr handlowy: HRA 46262 B, sąd Pierwszej Instancji Berlin- Charlottenburg
NIP (Numer identyfikacji podatkowej): DE281524971


E-mail: [email protected]
Web: www.euautoczesci.pl


Numer telefonu: +48 22 152 11 58

Berlin, maj 2016